Wykorzystujemy pliki cookies, aby poprawić Twój komfort korzystania ze strony. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na ich wykorzystanie zgodnie z naszą polityką prywatności.

O Fundacji

Naszą misją jest aktywne wspieranie i rozwijanie lokalnej społeczności oraz branży IT, aby zbudować solidny fundament dla przyszłości
Hero lg

Kilka słów o nas

Fundacja JohnnyBros powstała z inicjatywy JohnnyBros, firmy istniejącej w branży IT od 2009 roku, by kontynuować wszelkie działania na polu społecznym i charytatywnym prowadzone wcześniej przez Fundatora.

Branża IT nie jest samotną wyspą dobrobytu, lecz częścią społeczeństwa. Właśnie dlatego rozwijamy naszą działalność charytatywną, aby wspomóc instytucje i osoby, które tej pomocy wymagają.

Szczególne miejsce w naszych planach odgrywa Fundacja Hospicyjna, z którą Fundator współpracuje od lat nam różnych polach i będziemy te działania jedynie poszerzać. Dlatego też pierwszym dużym projektem Fundacji JohnnyBros jest pomoc w stworzeniu Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku i dalsza współpraca z Fundacją Hospicyjną.

Prospects lg

Nowe perspektywy

Nowym celem fundacji jest działanie na rzecz podniesienia kapitału społecznego w Polsce, bo jego wzrost jest bardzo korzystny dla gospodarki i społeczeństwa.

Przywiązujemy dużą wagę do współtworzenia kultury przedsiębiorczości i innowacyjności, zwłaszcza w branży IT, w której funkcjonujemy na co dzień. Podejmujemy wszelkie działania mające na celu wzmocnienie wzajemnego zaufania, pomoc w tworzeniu społeczeństwa informacyjnego, a także dzielenie się wiedzą i wymianę poglądów.

To dzięki kapitałowi społecznemu możliwa jest innowacja, a zatem kolejny przeskok jakościowy naszej gospodarki. Wierzymy w to i naszymi działaniami chcemy pokazać, że pozytywne zmiany w społeczeństwie są możliwe.

Naszej pracy przyświeca cel budowania kultury dzielenia się wiedzą w polskim sektorze IT, podnoszenia jego kultury pracy i organizacji. Fundacja to także miejsce spotkań i dialogu firm oraz osób, które chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania technologiczne i organizacyjne w branży IT, aby wzmacniać jej konkurencyjność i zapewnić stały rozwój.

Podnoszenie kompetencji i integracja pracowników zagranicznych to nasz kolejny cel, który pomoże w rozwoju sektora IT w Gdańsku - naszym domu i miejscu pracy.

Gwarancją sukcesu sektora IT w naszym kraju jest zapewnienie dopływu nowych kadr i skuteczne rywalizowanie o najlepszych pracowników na globalnym rynku rekrutacji. Jesteśmy przekonani, że tylko otwarta, przyjazna kultura firm i wysoka jakość organizacji procesów dają gwarancję znalezienia i zatrudnienia wartościowych pracowników. Chcemy, aby nasze działania przyczyniły się do tworzenia nowych miejsc pracy i przyciągnęły do Polski specjalistów z całego świata.

Zapraszamy wszystkich chętnych do dialogu i współpracy. Niech ten sukces będzie naszym wspólnym dziełem.

Nasze wartości

Wartości, które przyświecają naszym działaniom

Wspólna praca

Zespół, w którym każdy znajdzie pomoc i inspirację do działania, ma ogromną moc. Razem możemy więcej - to nie utarty frazes, a niezaprzeczalny fakt.

Otwartość

Z entuzjazmem otwieramy się na nowe, które nie tylko wzbogaca nas i nasze środowisko, ale jest także gwarantem rozwoju.

Empatia

Wrażliwość na potrzeby i uczucia innych pozwalają nam w odpowiedni sposób określać cele i formy prowadzonych działań.

Profesjonalizm

Nieustannie rozwijamy się i podnosimy nasze kwalifikacje. Odzwierciedleniem tego jest najwyższa jakość i zaangażowanie we wszystkich podejmowanych przez nas działaniach.

Optymizm

Wierzymy w to, co robimy, a widoczne pozytywne efekty naszej pracy dodatkowo nas motywują. Możliwość niesienia realnej pomocy sprawia, że wszystkie podejmowane inicjatywy realizujemy z optymizmem!

Dzielenie się wiedzą

Wymiana wiedzy i dzielenie się doświadczeniem to bardzo ważny aspekt naszej kultury. Wychodzimy z założenia, że są to narzędzia pomagające usprawniać działania i pozwalające zaoszczędzić cenny czas.

Nasze cele

Mamy jasno zdefiniowane cele i konsekwentnie je realizujemy

Działalność charytatywna

Naszym głównym beneficjentem jest Fundacja Hospicyjna w Gdańsku. Obecnie, w ramach tej współpracy, jesteśmy zaangażowani w projekt budowy Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku, a także cyklicznie organizujemy i wspieramy różne inicjatywy charytatywne.

Budowanie kultury dzielenia się wiedzą

Zarządzanie wiedzą jest strategicznym narzędziem budowania konkurencyjności i innowacyjności, bo stanowi ona podstawowy czynnik rozwoju współczesnej gospodarki. Pracujemy nad zmianą kultury polskich firm, w tym nad doskonaleniem procesu zarządzania i dzielenia się wiedzą. Dzięki temu będzie można wykorzystać w pełni potencjał naszych pracowników.

Rozwój i wspieranie lokalnej społeczności

Zorganizowaliśmy 2 edycje akcji Wspieramy Przedsiębiorców, aby okazać im wsparcie w czasie pandemii. Dzięki ogromnej determinacji udało nam się sprawnie zrealizować program i tym samym realnie i szybko pomóc przedsiębiorcom. Czasami wsparcie materialne jest jedyną zasadną formą pomocy i cieszymy się, że możemy go udzielić.

JohnnyBros jest Sponsorem Tytularnym seniorskich drużyn unihokeja Olimpii Osowej Gdańsk. Do grona męskiej reprezentacji JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk dołączyły również dwie seniorskie drużyny kobiet, w tym 10-krotne mistrzynie Polski i najbardziej utytułowany polski klub unihokeja kobiet JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. Chcemy pomóc drużynom w dalszym rozwoju i walce o najwyższe cele. Trzymamy kciuki za powodzenie!

Działanie na rzecz rozwoju technologii i branży IT

Chcemy tworzyć okazje do dzielenia się dobrymi praktykami i propagowania wiedzy o technologiach, zwłaszcza w branży IT. Podnoszenie kompetencji i standardów zarządzania to szansa na innowacyjność i stworzenie atrakcyjnych miejsc pracy. Chcemy mieć w tym swój udział.

Statut Fundacji

Pobierz pełen statut Fundacji JohnnyBros i zapoznaj się z naszymi wszystkimi celami.
Pobierz

Sprawozdania

Sprawozdanie finansowe 2021
Pobierz
Sprawozdanie z działalności fundacji 2021
Pobierz

Fundator

JohnnyBros nieprzerwanie od 2009 roku rozwija się, odnosi sukcesy i umacnia silną pozycję rynkową. Firma to nie tylko zespół profesjonalistów, który już od 15 lat tworzy własne aplikacje webowe. To przede wszystkim grupa zgranych ludzi, którzy realizują razem szereg oddolnych inicjatyw na rzecz otoczenia firmy.
Founder md

Wspólnie zajmują się tworzeniem aplikacji internetowych - od projektu, przez programowanie, po pozycjonowanie. Angażują się m.in. w działania na rzecz Fundacji Hospicyjnej, w róźne aktywności charytatywne, jak również pomagają rozwijać się lokalnemu klubowi sportowemu. Łączy ich zamiłowanie do technologii, dzięki której realizują projekty IT, z których są dumni.

Efektywne i angażujące środowisko pracy jest tym, nad czym cały czas firma pracuje i co chce doskonalić. JohnnyBros jest także miejscem, gdzie stawia się na partycypację pracowników w zarządzaniu oraz oferuje im wiele możliwości rozwoju zarówno zawodowego, jak i osobistego. Unikatowy klimat panujący w firmie i kultura otwartości przyciągają pracowników z różnych zakątków świata, sprzyjając ich integracji. Potwierdzeniem tego faktu jest otrzymanie nagrody „Pracodawcy Przyjaznego Cudzoziemcom” w konkursie organizowanym przez Gdański Urząd Pracy..

Kultura firmy opiera się o innowacje, które zapewniają jej stabilny rozwój i sukces finansowy. JohnnyBros, kilkukrotny laureat Diamentów Forbesa, stanowi przykład firmy skutecznie realizującej misję społecznej odpowiedzialności biznesu za otoczenie. Naturalną konsekwencją takiej postawy jest działalność charytatywna. W jej ramach od wielu lat wsparcie otrzymuje m.in. Fundacja Hospicyjna i Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku, co dostrzegły władze miasta, przyznając w 2019 roku Prezesowi, Julianowi Pawlukiewiczowi, tytuł Gdańskiego Darczyńcy Roku.

Aby móc efektywniej propagować wartości sobie bliskie, budować kapitał społeczny i nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują, władze firmy postanowiły wykorzystać swoje bogate doświadczenie i założyć Fundację JohnnyBros, by w ten sposób zwiększyć zakres swoich działań.

Pierwszym dużym projektem fundacji jest pomoc w stworzeniu Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku w ramach dalszej współpracy z Fundacją Hospicyjną.

Nagrody i wyróżnienia

Gdy nasze starania zostają zauważone i docenione, daje nam to dodatkowy zastrzyk energii do działania!
3 kwietnia 2022
Fundacja JohnnyBros z nagrodą dla Honorowego Filantropa od Fundacji Hospicyjnej i Miasta Gdańsk
Fundacja JohnnyBros z nagrodą dla Honorowego Filantropa od Fundacji Hospicyjnej i Miasta Gdańsk
29 kwietnia 2021
“Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom” 2020, wyróżnienie otrzymane od Pracodawcy Pomorza i Miasta Gdańsk
“Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom” 2020, wyróżnienie otrzymane od Pracodawcy Pomorza i Miasta Gdańsk
9 września 2019
JohnnyBros zwycięzcą konkursu TOP 100 Pomorza w kategorii Najlepsza Firma Odpowiedzialna Społecznie
JohnnyBros zwycięzcą konkursu TOP 100 Pomorza w kategorii Najlepsza Firma Odpowiedzialna Społecznie
2 czerwca 2019
Julian Pawlukiewicz, prezes JohnnyBros, otrzymał tytuł „Gdańskiego Darczyńcy Roku”!
Julian Pawlukiewicz, prezes JohnnyBros, otrzymał tytuł „Gdańskiego Darczyńcy Roku”!
7 kwietnia 2019
JohnnyBros otrzymał tytuł: "Honorowy Filantrop Fundacji Hospicyjnej"
JohnnyBros otrzymał tytuł: "Honorowy Filantrop Fundacji Hospicyjnej"

Dzisiaj mija dokładnie rok od czarnego piątku, 13 marca 2020 roku, kiedy w ciągu jednego dnia odwołane zostały wszystkie konferencje, targi, kongresy, spotkania, a wraz z nimi zaplanowane na kilka miesięcy projekty do realizacji.

Jednego dnia straciliśmy główne źródło utrzymania, budowane sumiennie przez 12 lat, a miesiąc wcześniej przeprowadziliśmy się do wymarzonej, większej pracowni w centrum Gdynia z myślą o rozwinięciu żagli, zatrudnieniu dodatkowych osób do pomocy i zakupie nowego sprzętu, który pomógłby wystrzelić nasze pomysły w kosmos... Zamiast tego zaczęliśmy tonąć, a comiesięczne koszty wzrosły.

Ekipa JohnnyBros (ta sama która zamówiła od nas jedną, małą statuetkę przed lockdownem) opracowała plan pomocowy, którego bezskutecznie oczekiwaliśmy od naszych władców... Przeznaczyli swoje ciężko zarobione 100 000 zł, na pokrycie kosztów utrzymania 20 wybranych firm. Nie kryłem wzruszenia, gdy po kilku dniach formalności, okazało się, że zostaliśmy wybrani, a 5 000 zł pojawiło się w formie darowizny na naszym koncie. pokaż mniej

Dzisiaj mija dokładnie rok od czarnego piątku, 13 marca 2020 roku, kiedy w ciągu jednego dnia odwołane zostały wszystkie konferencje, targi, kongresy, spotkania, a wraz z nimi zaplanowane na kilka miesięcy projekty do realizacji. czytaj całość

statuetkiszklane.pl
statuetkiszklane.pl

Nasi futerkowi podopieczni bardzo dziękują Fundacji JohnnyBros z Gdańska za świąteczną darowiznę w wysokości 7 314,00 zł. Serdecznie pozdrawiamy, przesyłając z całą kocią ekipą życzenia Wesołych Świąt!

Fundacja Felineus
Fundacja Felineus

Dziś składamy podziękowania także JohnnyBros, który przelał wielką darowiznę! Dziękujemy, że organizacja naszego pokroju i psie istotki, nie są Wam obojętne.

Fundacja Westy do Adopcji
Fundacja Westy do Adopcji

JohnnyBros pomaga osiągnąć nasze cele edukacyjne i budowania społeczności z małą społecznością romską na Węgrzech. Dziękuję za ogromne wsparcie, profesjonalne podejście i życzliwość ze strony Fundacji Mahájána.

Fundacja Mahájána
Fundacja Mahájána

Pomoc Fundacji sięga drugiego końca Polski - Uszata Przystań ogromnie dziękuje za wsparcie :)

Uszata Przystań w Krakowie
Uszata Przystań w Krakowie
Collaboration md

Współpraca

Masz ciekawy pomysł na projekt? Jesteśmy otwarci na współpracę

Chętnie weźmiemy udział, wesprzemy lub zaangażujemy się w ciekawe inicjatywy prospołeczne.

Skontaktuj się z nami
Wesprzyj nasze działania