[PILNE] Ekspresowa zbiórka dla ukraińskiego medycznego batalionu działającego na linii frontu. Transport gotowy do drogi

Pilne ekspresowa zbiorka dla ukrainskiego medycznego batalionu dzialajacego na linii frontu transport gotowy do drogi

Uruchamiamy ekspresową zbiórkę dla ukraińskiej organizacji medycznej, od której otrzymaliśmy listę bardzo konkretnych i najpotrzebniejszych artykułów medycznych, obronnych i żywnościowych [sprawdź listę TUTAJ] . Wśród nich jest wiele leków, w zdobyciu których potrzebujemy pomocy i kontaktów. Zebrane artykuły jako Fundacja JohnnyBros przetransportujemy do Ukrainy, gdzie są w tej chwili niezbędne, stąd tak bardzo zależy nam na czasie i wsparciu wszystkich, którzy są w stanie pomóc nam skompletować najpilniejsze artykuły.

_______________

AKTUALIZACJA 7.03, g.11.30: Przed nami ostatnia prosta, bardzo liczymy na dalszą mobilizację! Wkrótce wysyłamy zakupione karetki pogotowia wraz z zaopatrzeniem do Ukrainy, gdzie oddamy je do dyspozycji ukraińskich służb medycznych. Nie są one jednak jeszcze w pełni zapełnione. Bardzo zależy nam, by maksymalnie wykorzystać ich pojemność i fakt, że docierają bezpośrednio do potrzebujących na miejscu, więc gorąco prosimy o włączenie się do pomocy wszystkich, którzy mają taką możliwość. Do wtorku (8.03) włącznie chcemy zakończyć zbiórkę, aby jak najszybciej wyruszyć ze wsparciem.

Pilnie poszukujemy bezpośrednich kontaktów do hurtowni z artykułami medycznymi!

_______________

Gorący apel ukraińskich medyków

Jesteśmy w bliskim kontakcie z ukraińską organizacją – medycznym batalionem działającym na linii frontu – od której otrzymaliśmy prośbę o pomoc i listę najpotrzebniejszych na tę chwilę rzeczy. Ze względów bezpieczeństwa chcielibyśmy na ten moment zachować informację o szczegółach dotyczących nazwy i lokalizacji tej jednostki jako poufną. Sytuacja na Ukrainie jest bardzo dynamiczna, dlatego zbiórka ma charakter pilny. Medycy, żołnierze i cywile znaleźli się w ekstremalnie trudnej sytuacji. Jak najszybciej chcemy uruchomić transport do Ukrainy z niezbędnymi środkami, by pomóc tym, którzy ucierpieli w walkach lub są na nie najbardziej narażeni.

Lista najpilniejszych potrzeb

Jest obecnie aktywnych wiele zbiórek, ale w tym przypadku przedmiotem naszych starań są bardzo konkretne leki, wyposażenie medyczne, obronne i żywność, których brakuje medykom, by móc skutecznie i nieprzerwanie działać w centrum walk. Pełna lista wraz z rekomendowaną ilością danych pozycji dostępna jest w wersji online oraz w formie pliku PDF.

Zbiórkę prowadzimy w siedzibie naszej Fundacji w Gdańsku przy ul. Strzeleckiej 7b. W razie chęci dostarczenia rzeczy, ze względów organizacyjnych prosimy o uprzednie zawiadomienie (hello@johnnybros.com).

Jak pomóc?

Prosimy wszystkie firmy, instytucje, uczelnie, organizacje, osoby publiczne i prywatne, które mogą pomóc w zdobyciu środków, które są trudno dostępne o niezwłoczny kontakt mailowy hello@johnnybros.com przez prywatną wiadomość poprzez nasze social media lub telefonicznie pod nr +48 531 613 511.

Wesprzeć zbiórkę można poprzez:

  • dostarczenie przedmiotów zbiórki wskazanych w liście zapotrzebowania (prosimy o uprzedni kontakt mail/priv/tel.),
  • darowizny, podając w tytule przelewu "Pomagam Ukrainie", na konto bankowe Fundacji (całość zostanie przekazana na pomoc potrzebującym),
  • udzielenie kontaktu do potencjalnych osób/organizacji/firm mogących wesprzeć zbiórkę lub pomóc w dotarciu do potrzebnych środków, szczególnie medycznych,
  • udostępnienie artykułu, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o zbiórce i wsparło nasze działania.
Transport do Ukrainy

Transport środków medycznych niezwłocznie po ich załadowaniu wyruszy do Ukrainy z Gdańska, gdzie znajduje się punkt zbiórki. Przejazd oraz środki transportu organizuje i koordynuje Fundacja JohnnyBros.

Jeśli jesteś spoza regionu, a możesz pomóc, prosimy o pilny kontakt mailowy, prywatny poprzez nasze social media lub telefoniczny.

Wesprzyj nasze działania
Fundacja JohnnyBros wykorzystuje pliki cookies do zbierania i przetwarzania danych w celu analizowania ruchu na stronie. Dowiedz się więcej