Wykorzystujemy pliki cookies, aby poprawić Twój komfort korzystania ze strony. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na ich wykorzystanie zgodnie z naszą polityką prywatności.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku

Wmurowanie kamienia wegielnego centrum opieki wytchnieniowej

3 czerwca 2022 nastąpił kolejny ważny krok w budowie Centrum Opieki Wytchnieniowej, inicjatywie Fundacji Hospicyjnej im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. W gronie darczyńców, lokalnych władz i wolontariuszy Fundacji Hospicyjnej odbyło się symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego. W uroczystości wziął udział Julian Pawlukiewicz - założyciel Fundacji JohnnyBros, głównego darczyńcy projektu.

Uroczystość odbyła się na placu trwającej budowy Centrum, którego konstrukcja powstaje w imponującym tempie. Jeszcze niedawno braliśmy udział w symbolicznym wbiciu łopaty, a teraz mogliśmy zobaczyć, jak cała inwestycja nabiera kształtu.

Wmurowaniu kamienia węgielnego nadano dodatkowy wymiar. Każdy z obecnych gości przyniósł swój własny kamień, jako symboliczny wkład w powstające Centrum. Za niektórymi z nich kryją się ciekawe, osobiste historie. Dzięki temu podkreślono wysiłek wielu osób i instytucji zaangażowanych w projekt.

"Kamień ten przyniosłem z boiska MOSiR-u znajdującego się przy ul. Zielonogórskiej w Gdańsku, na którym tak naprawdę wszystko się zaczęło" - wspominał Julian Pawlukiewicz. "To tam po raz pierwszy kopnąłem piłkę i poznałem swoją pasję do sportu. Niestety, kontuzja w młodym wieku uniemożliwiła mi dalszą grę.
 Dla mnie jednak mecz się nie skończył. Dziś gram w zespole reprezentującym powstające Centrum Opieki Wytchnieniowej i jestem z tego powodu bardzo dumny".

Gorąco trzymamy kciuki za dalszy postęp prac, aby Centrum Opieki Wytchnieniowej jak najszybciej rozpoczęło swoją działalność, tak potrzebną wielu chorym i ich opiekunom.

wmurowanie kamienia wegielnego centrum opieki wytchnieniowej
Wesprzyj nasze działania