Wykorzystujemy pliki cookies, aby poprawić Twój komfort korzystania ze strony. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na ich wykorzystanie zgodnie z naszą polityką prywatności.

Rekordowa kwota przekazana potrzebującym w jubileuszowej edycji Akcji Świątecznej Fundacji JohnnyBros

Akcja swiateczna fundacji johnnybros 2023

Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia Fundacja JohnnyBros przeprowadza świąteczną akcję charytatywną, dzięki której magia świąt dociera tam, gdzie najbardziej jej brakuje. W grudniu 2023 roku po raz dziesiąty wsparliśmy podopiecznych różnych fundacji, rekordową do tej pory kwotą 200 000 zł.

Pomysł na akcję świąteczną JohnnyBros powstał już w 2014 roku. U jego podstaw leży chęć wspólnego wspierania potrzebujących po to, by święta były dla nich równie wyjątkowe i radosne. W ramach inicjatywy każdy pracownik może zgłosić jedną osobę bądź fundację, która jest mu szczególnie bliska, a środki z funduszu pomocowego Fundacji JohnnyBros trafiają do niej jeszcze w grudniu. Dzięki temu marzenia wielu dzieci i dorosłych, mogą zostać spełnione - czy to poprzez pierwszą w życiu maskotkę, ciepły posiłek, czy niezbędną do dalszego funkcjonowania rehabilitację. Wsparcie otrzymują także organizacje troszczące się o los zwierząt - schroniska czy ośrodki lecznicze. Akcja charytatywna JohnnyBros to bowiem nie tylko sposób na dzielenie się dobrem w atmosferze świątecznej hojności, ale także okazja do docenienia różnorodności potrzeb i wartości, które kształtują naszą społeczność.

Jubileuszowa edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia przyniosła niezapomniane chwile wszystkim zaangażowanym. Świętując dziesiątą rocznicę inicjatywy, tradycyjnie dzieliliśmy się radością i wsparciem z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują. Szczególną radość sprawia fakt, że właśnie w tym roku zgromadziliśmy największą w historii liczbę zgłoszeń ze strony pracowników JohnnyBros. Dzięki temu rekordowa kwota 200 000 zł trafiła do 43 osób, fundacji i ich podopiecznych, co stanowi symboliczny gest solidarności i sprawia, że Święta Bożego Narodzenia były choć odrobinę piękniejsze. Wśród zgłoszonych organizacji znalazły się między innymi fundacje prowadzące działania na rzecz osób niepełnosprawnych, lokalne oddziały szpitalne, czy stowarzyszenia sprawujące opiekę nad zwierzętami. Pojawiło się również dużo próśb o wsparcie dzieci, które z powodu poważnych chorób, wymagają kosztownego leczenia i rehabilitacji.

Jednym z obdarowanych jest Leszek, o którym opowiedział nam jeden z naszych pracowników. “Chciałbym serdecznie podziękować za przekazaną darowiznę. Jako osoba niepełnosprawna zależny jestem od państwowego zasiłku, który nie jest zbyt wysoki - pisze do nas Leszek. “Każda przekazana złotówka jest dla mnie bardzo cenna i zostanie wydana na najpilniejsze potrzeby”.

pracownik johnnybros odwiedzający beneficjenta akcji świątecznej

Dzięki naszemu międzynarodowemu zespołowi odpowiedzieliśmy również na potrzeby osób spoza granic Polski, w tym także spoza Europy. Fundusze pomocowe otrzymała między innymi ukraińska organizacja skautowa, dzięki której dzieci z Ukrainy mogą poza granicami swojego kraju pielęgnować tradycję i poznawać skautów z całego świata, a także sierociniec i akademia piłkarska w Hondurasie. Tegoroczna świąteczna pomoc charytatywna JohnnyBros dotarło również do krajów Afryki, gdzie wspomoże wyżywienie i edukację najmłodszych.

"Mówią, że nie da się zmienić świata. Całego na raz - może i nie... Osobiście jednak wierzę w moc małych kroków. Pomagając jednej osobie z mojego rodzinnego miasta, chcę sprawić, by jej własny, prywatny świat stał się choć odrobinę lepszy" - mówi Weronika Stapurewicz - Online Marketing Specialist w JohnnyBros.

I tak, w ciągu dziesięciu edycji Akcji Charytatywnej JohnnyBros udzieliliśmy wsparcia finansowego ponad 220 beneficjentom, osiągając imponującą sumę około 885 tysięcy złotych.

Na tym jednak nie poprzestajemy i w kolejnym roku dołożymy wszelkich starań, by JohnnyBros niezmiennie pozostał środowiskiem zmobilizowanym do niesienia pomocy.

Aby dowiedzieć się więcej o zeszłorocznej edycji akcji i początkach naszych charytatywnych działań, zapraszamy tutaj: Akcja Świąteczna 2022 - zobacz jak poszło nam rok temu.

akcja świąteczna fundacji johnnybros pomogła ponad 200 beneficjentom przeznaczając na ten cel ponad 885 tysięcy złotych
Wesprzyj nasze działania